Loder


Prof.Dr.Gülçin BÜYÜKÖZKAN

Prof.Dr.Gülçin BÜYÜKÖZKAN

Başkan

Prof.Dr.Gülçin BÜYÜKÖZKAN Galatasaray Üniversitesi, Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Bölüm Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü tamamladı. Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans derecelerini Fransa’da ENSGI (Ecole Nationale Superieure de Génie Industriel)’den 1996 yılında ve Boğaziçi Üniversitesi’nden 1997 yılında aldı. YÖK Bursu ile Avrupa Birliği Doktora Programı çerçevesinde Fransa’da INPG (Institut National Polytechnique de Grenoble)’de hazırladığı doktora tezini 1999 yılında tamamladı. Ulusal ve uluslararası birçok yayını olan Bayan Büyüközkan, 2000 yılından beri stratejik yönetim, stratejik satın alma, lojistik, tedarik zinciri yönetimi, kontrat yönetimi, ürün/iş geliştirme ve teknoloji yönetimi başta olmak üzere değişik konularda endüstriyel eğitimler vermekte ve projeler gerçekleştirmektedir.

Prof.Dr.Mehmet TANYAŞ

Prof.Dr.Mehmet TANYAŞ

Başkan Yardımcısı

Prof.Dr.Mehmet TANYAŞ 1954 yılında Eskişehir’de doğdu. 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sanayi Mühendisliği Bölümünden Doktora derecesi aldı. 1983 yılından 2006 yılına kadar İ.T.Ü Endüstri Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi, 2006-2010 yılları arası Okan Üniversitesinde Uluslararası Lojistik Bölüm Başkanı olarak çalıştı. Halen Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. 2001 yılında Lojistik Derneğinin (LODER) Kurucu Başkanlığını yaptı. Uzmanlık alanları, Stok ve Depo Yönetimi, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi olup, bu konularda birçok kurum ve kuruluşa proje ve danışmanlık hizmetleri verdi. Çok sayıda ulusal ve uluslararası yayını olup, birçok kuruluşta eğitim verdi. Halen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Ulaşım ve Lojistik Alt Komisyonu, TÜSİAD Dış Ticaret Çalışma Grubu üyesidir.

Ayşen ÖZTOPRAK

Ayşen ÖZTOPRAK

Genel Sekreter

Ayşen ÖZTOPRAK, Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Elektrik Bölümünde önlisans eğitimini tamamladıktan sonra 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Okul hayatı ile eş zamanlı olarak 2002 yılında çalışma hayatına Onur Mühendislik firmasında başladı. Onur Mühendislik firmasının 2004 yılında SICK firması tarafından satın alınmasından sonra da kariyerine farklı pozisyonlarda devam etti. 2012 yılında Lojistik Otomasyonu bölümüne yönetici olarak atanan Ayşen Öztoprak halen görevine Lojistik Otomasyonu Bölüm Müdürü olarak devam etmektedir. 39 yaşında, evli ve iki çocuk annesidir.

Songül SEZER

Songül SEZER

Sayman

Songül SEZER, Türkiye’de dünyaya gelmiş ve ailesiyle birlikte küçük yaşta Hollanda’ya taşınmıştır. İlk ve orta öğrenimini Hollanda’da tamamlayan Sezer, lisans derecesini 1995 yılında (University of Amsterdam) Matematik bölümünden almıştır. Akabinde ise, (Nyenrode Business University)’de İşletme yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1998 yılından beri profesyonel iş hayatında ulusal ve uluslararası ölçekte, ilaç, bankacılık, bilgi işlem gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalarda (ING, Novo Nordisk, Exact, ISCREEN) danışmanlık, proje yöneticiliği ve direktörlük gibi önemli görevlerde bulunmuştur. Ayrıca, 2005-2008 yılları arasında kendi firmasıyla (Sezer Consult B.V) Hollanda’da danışmanlık hizmeti veren Songül SEZER, 2012 yılından beri ise Slimstock ortaklarından biri olarak Türkiye’de Ülke Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Öte yandan, kuruluşunda da yer aldığı SCP Club ile birlikte, Lojistik sektörünün gelişimi adına çalışmalar yürütmektedir.

Aydan BİLGEL

Aydan BİLGEL

Üye

Ş. Aydan BİLGEL 1971 İstanbul doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümünden mezundur. 1997-2015 yılları arasında Mars Logistics Grup’ta çalışmış ve son görevi de Kurumsal Gelişim Müdürlüğü olmuştur. Kalite, Süreç Geliştirme, Müşteri Hizmetleri ve İnsan Kaynakları konularında çalışmalar yapmaktadır. 2008 yılından beri Lojistik Derneği (LODER) Yönetim Kurulunda görevlidir. Lojistik sektörüne yönelik standart oluşturma projesini yönetmektedir. 2004 yılından beri Kalite Derneği’nde (KALDER) gönüllü olarak Ödül Değerlendiriciliği görevini çeşitli sektörlerden firmalar için yapmaktadır. 2015 yılı itibariyle Artı Bilgi Danışmanlık şirketini kurmuş; kalite, insan kaynakları, müşteri ve süreç geliştirme konularında farklı sektörden firmalarda çalışmalar yapmaktadır. EFQM Mükemmellik Modeli konularında da danışmanlık vermektedir. ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 10002, ISO 27001 standartlarının konularında çalışmaları mevcuttur.

Osman Evren ŞEN

Osman Evren ŞEN

Üye

Osman Evren ŞEN, lojistik ve tedarik zinciri endüstrisinde 16 yıllık deneyime sahip nitelikli yöneticidir. Dünya çapında 1.200'den fazla mağazası bulunan hızlı moda perakendecisi LC Waikiki'de Global Lojistik Direktörü olarak çalışarak, hem perakende hem de e-ticarette uçtan uca lojistik işini yönetmektedir. Temel yetkinlikleri stratejik planlama, yüksek performanslı ekipler oluşturma, duruma uyum sağlama ve küresel bakış açısıdır. Lojistik uzmanlığı, tedarik zinciri stratejisini tanımlama, uçtan uca lojistik operasyonları yönetme, yenilikçi depo çözümleri ve dağıtım ağları tasarlama, nakliye optimizasyonu, e-sipariş ve teslimat operasyonlarını yönetme ve lojistik dijitalleşme dönüşümüne liderlik etme konuları üzerinedir.

Dr. Kayıhan Özdemir TURAN

Dr. Kayıhan Özdemir TURAN

Üye

Dr. Kayıhan Özdemir TURAN,1964 yılında Göle/Kars’ta doğdu. 1987 yılında Deniz Harp Okulunda lisans eğitimi, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü “Deniz Politikası” programını bitirerek Yüksek Lisans eğitimini, 28 Eylül 2016’da Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi” programını bitirerek Doktora eğitimini tamamladı. 1987-1996 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda çeşitli görevler yaptı. 1996-2009 yılları arasında lojistik sektöründe çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra 2009 yılında KeyLine Lojistik Hizmetler Ltd. Şti. isimli lojistik hizmeti veren firmasını kurdu ve halen devam ettirmektir. 2022-2026 döneminde 24 Nolu Lojistik Hizmetler meslek komitesini temsilen İTO Meclis üyesidir. 2019-2024 döneminde LODER Yönetim Kurulu üyesidir. 2024-2027 döneminde LOJİDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. 2012 – 2016 yılları arasında UTIKAD Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2016-2019 FIATA Lojistik Akademisinde mentör ve FIATA Diploma Programında eğitmen olarak görev yaptı. Lojistik üzerine ulusal ve uluslararası bildiri, makale gibi akademik çalışmaları mevcut olup, Yeditepe ve Piri Reis Üniversitelerinde Fakülte ve MYO programlarında eğitmen olarak görev almaktadır. Evlidir. Bir kızı ve bir oğlu vardır. İngilizce bilir.

Dr.Atiye TÜMENBATUR

Dr.Atiye TÜMENBATUR

Üye

Atiye TÜMENBATUR,1979 yılında Adana’da doğdu.1998 yılından 2011 yılına kadar Mersin’de özel bir şirkette Gümrükleme ve Lojistik Operasyon Sorumlusu olarak çalıştı.2007 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden lisans,2010 yılında Çukurova Üniversitesi’nde Maliye Bölümü’nden yüksek lisans eğitimini tamamlamış,2016 yılında Maltepe Üniversitesi Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanında doktora eğitimine başlamıştır.2013 yılından itibaren çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalışmakta olup,dış ticaret işlemleri,taşımacılık yönetimi,ithalat ve ihracat yönetimi,depolama yönetimi,lojistik operasyon yönetimi,gümrük mevzuatı ve uygulamaları,gümrük ve transit rejimi,liman ve terminaller,lojistikte risk ve sigorta konularında dersler vermektedir. Tarım ve gıda tedarik zinciri konusu başta olmak üzere ulusal ve uluslararası bildiri,makale gibi akademik çalışmaları mevcut olup,İTÜSEM,FIATA Diploma Eğitimi ve UTİKAD dış ticaret eğitimlerinde eğitmen olarak görev yapmaktadır.

Bilal ŞEKER

Bilal ŞEKER

Üye

1981 yılında Adana’da doğdu. İktisat alanında lisans, İşletme alanında yüksek lisans, Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi alanında doktora yaptı. 2003 yılından bu yana Ford Otosan’da Üretim hatları, Endüstriyel malzeme yönetimi, Malzeme Planlama ve Lojistik Fonksiyonu altında Proje devreye alma, İmalat çizelgeleme gibi çeşitli fonksiyonlarda çalıştı. Halen aynı şirkette Envanter yönetimi ve Forecasting alanında çalışmalarını yürütmektedir. T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı çerçevesinde devreye alınan Model Fabrika Eğitmeni Yetiştirme Projesi kapsamında Yalın Üretim konularında çalışmalar yapmakta ve Sanayi Bakanlığı Yalın Dönüşüm Danışman havuzunda yer almaktadır. Sektör Kampüste projesi kapsamında Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde “Yalın Üretim ve Verimlilik Uygulamaları” Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde ise “Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi” dersi vermektedir. Lojistik Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri bağımsız değerlendiricisidir.


Powered by Aqvatech