Loder


V. Lojistikte Bilişim Sempozyumu

V. LOJİSTİKTE BİLİŞİM SEMPOZYUMU , 23.Mayıs.2017 tarihinde “Yeni Trendler Yeni Teknolojiler” ana temasıyla yapıldı.

Türkiye Bilişim Derneği, Lojistik Derneği ve Kadir Has Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen V.Lojistikte Bilişim Sempozyumu, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Lojistik Sektoru, İş Dünyası, Akademi ve Sivil Toplum Kuruluşlarını bir araya getiren sempozyumda uzmanlar, deneyimlerini, gelecek öngörülerini ve bilişim teknolojilerinin lojistik sektöründe kaldıraç etkisini konuştular. Yoğun bir ilgiyle devam eden sempozyumda gün boyu süren paneller ve sunumlarda, bilişim teknolojileri ve bilişim lojistik sektöründeki önemi, teknoloji çözümleriyle endüstri 4.0 ın lojistik sektörüne etkileri, lojistik sektöründe verimlilik ve gelecek teknolojiler anlatıldı. Tehditler ve fırsatlar tartışıldı. Dünya’dan ve Türkiye’den örnekler verildi.

Sponsorlar, hazırladıkları standlarda, ürün ve hizmetlerini tanıttılar.

Hosgeldiniz konuşması, Kadir Has Ünv. Müh. ve Doğa Bilimleri Fak. Dekanı Prof. Dr. Nihat A. Berker tarafından yapıldı. Prof. Dr.Nihat A.Berker, yeni teknolojilerin bilişim ve lojistiğe ne tür etkilerinin olduğunu, geçmişten günümüze Dünya’da ve Türkiye’de ne tür gelişmeler yaşandığını örneklerle anlattı.

Açılış konuşmasında, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Başkanı Deniz Tiryakioğlu, , son yıllarda hızla gelişim gösteren lojistik sektörünün globalleşen dünyamızın en önemli unsurlarından biri olduğunu, hız, esneklik ve teknoloji kavramları ile birlikte anıldığını ifade ederek yoğun rekabet ortamında İşletmelerin, müşterilerin istek ve ihtiyaçlarını tam zamanında doğru, hasarsız ve kayıp olmadan ulaştırılması için bilişim teknolojileri kullanmalarının lojistik sektoründeki mutlak önemini anlattı. İşletmelerdeki verimlilik , kaynak kullanımı, taşıma, yük takip, depolama, insan kaynakları , iş gücü kullanımı, departmanlar arası iletişim, müşteri memnuniyeti, finansal karlılık ve rekabet gücü gibi konuları vurgulayarak yeni teknolojilerin lojistik sektörüne etkisini anlattı.

Lojistik Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, LODER’in kurumsal tanıtımı , faaliyetleri, lojistik ve tedarik zincirinin süreçlerinin genel görünüşü ve tedarik zincirinin günümüzdeki önemini ve geldiği noktayı anlattı.

Kadir Has Ünv. Müh. ve Doğa Bilimleri Fak. Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr Taner Arsan, önceki yıllardaki sempozyumlarda incelenen konularla bu yıl işlenen konuların ne kadar farklılık ve ilerleme gösterdiğini, bilişim sektöründeki yenilikleri, Türkiye’deki gerçekleri örneklerle anlattı.

Ana konuşmacı olarak davetli olan Gelecekhane Kurucusu Halil Aksu, teknoloji ve lojistiğin geleceğini Dünya’dan örneklerle bir sunum eşliğinde işlendi. Yıkıcı gelişmelerin iş yapış şeklini nasıl değiştirdiğini Amazon’un deposunda ki robotlar, sürücüsüz kamyon firması Otto, dronelarla sevkiyat, artırılmış gerçeklik, fabrikalardaki robotlaşma gibi örnekler vererek anlattı.

1. Panel : TBD İstanbul Şubesi Onur Kurulu üyesi Polat Kutnay’ın moderatörlüğünde yapıldı.
Sunumlar :

FSSoftware Proje ve Satış Müdürü, Dursun Tosunoğlu,:
Geriye Dönük İzlenebilirlik ile Verimlilik Artımı»

Panasonic Ülke Müdürü, Ali Oktay Ortakaya :
«Lojistikte Dijital Dönüşüm ve Mobilite»

Çözüm Yazılım Genel Müdürü, Özcan Öztürk :
«Depo Yönetiminde Yeni Teknolojiler»

2. Panel – TBD İstanbul Şubesi 2. Başkanı Levent Karadağ’ın moderatörlüğünde yapıldı.

Ulukom Yazılım Genel Müdürü, Erkin Fındık :
«Yeni Nesil Araç Rotalama ve Sevkiyat Planlama Yazılımı»

UTIKAD Başkanı, Emre Eldener :
«Lojistikte Rekabet ve Gelecek»

ToolsGroup Genel Müdürü Levent Özşahin :
«Uçtan Uca Tedarik Zinciri Planlaması ve Optimizasyon Modelinin İşletmelere Katkısı»

3. Panel – Lojistik Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş’ın moderatörlüğünde yapıldı.

İTÜ Öğretim Üyesi Prof.Dr. Alp Üstündağ :
«Endüstri 4.0 ve Yenilikçi Lojistik Süreçler

İTÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr. Başar Öztayşi :
«Lojistikte İş Analitiği ve Performans Yönetimi»

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ahmet Yücekaya :
«Değer Zinciri ve Endüstri 4.0>>

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Arzu Tektaş :
«Endüstri 4.0 ve Tedarik Zincirinde Yenilikçi Yaklaşımlar»

Diğer ayrıntılar ve eski yıllara ait bilgilere , www.lojistiktebilisim.com adresinden ulaşılabilir.

Etkinlik Tarihi

23 Mayıs 2017 12:00

Etkinlik Yeri

Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü

Başvuru ve detaylı bilgi için

İletişim sayfamızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

İletişim

Powered by Aqvatech