• 01.01.1970
  • Genel

LODER Haberler

Sayı: 2021/001                                                                          İstanbul, 12.01.2021 

Konu: Ticaret Uzmanlığı Yönetmeliği 
 
Lojistik Derneği’nin (LODER) T.C. Ticaret Bakanlığına gönderdiği yazı ve yapılan ziyaretler çerçevesinde; 21.08.2020 tarih ve 31220 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Ticaret Uzmanlığı Yönetmeliği”nin Giriş Sınavı Başvuru Şartları ile ilgili 6.maddesinin c şıkkı aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir: 
 
c) en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, ……….……, uluslararası ticaret ve lojistik, lojistik yönetimi, uluslararası lojistik ve taşımacılık, …….. bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak  
 
Böylece lojistik bölümü mezunlarına ticaret uzman yardımcılığı sınavına girme olanağı sağlanmıştır. Bu süreçte çok önemli katkıları olan Prof. Dr. Nevzat Saygılıoğlu ve Dr. Kayıhan Turan’a teşekkür ederiz. 
Saygılarımızla, 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayı: 2021/002                                                                                                    İstanbul, 20.01.2021

Konu: ULTZK2021 Duyuru

Değerli akademisyenler ve araştırmacılar,

Daha önce sırasıyla Konya, Aksaray, Trabzon, Gümüşhane, Mersin, Antalya, Bursa, Niğde şehirlerinde düzenlenmiş olan ve geçen yıl İstanbul-Esenyurt Üniversitesi tarafından çevrim içi olarak gerçekleştirilen Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi’nin onuncusu 24-26 Haziran 2021 tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta Lojistik Derneği (LODER) ve KSÜ Türkoğlu MYO tarafından düzenlenecektir.

ULTZK’21 Kongresine siz değerli akademisyenleri kongre ana teması “Lojistik Merkez ve Ana Ulaştırma Koridoru” ile ilgili ya da aşağıda belirtilen konu başlıklarıyla ilgili daha önce başka bir yerde yayınlanmamış ve sunulmamış Türkçe özgün tam metin bildiriler ile katılmaya davet etmekteyiz.

Kongreyle ilgili önemli tarihler:

ÖZET SON GÖNDERİM TARİHİ: 1 ŞUBAT 2021

TAM METİN BİLDİRİ SON GÖNDERİM TARİHİ: 26 MART 2021

Kongre hakkındaki duyuru güncellemelerini https://ultzk2021.ksu.edu.tr/ adresinden takip edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

ULTZK’21 Kongre Düzenleme Komitesi

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sayı: 2021/003                                                                                                       İstanbul, 22.01.2021

Konu: LMSCM2021 Duyuru

Değerli Meslektaşlarım ve Lojistik Sektör Temsilcileri,

19. Uluslararası Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi (LMSCM2021), Gaziantep Üniversitesi, Lojistik Derneği (LODER), Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Polonya Poznan Ekonomi ve İşletme Üniversitesi iş birliğiyle 21-22 Ekim 2021 tarihlerinde Gaziantep’de gelişen koşullara göre yüz yüze veya çevrimiçi gerçekleştirilecektir. Kongre gerek araştırmacılar gerek uygulayıcılar için lojistik ve tedarik zinciri yönetiminde son ve gelecekteki eğilimleri tartışmak için uygun bir ortam yaratmak üzere 19 yıldır her yıl düzenlenmektedir.

LMSCM2021, akademisyenlerin ve profesyonellerin lojistik ve tedarik zinciri yönetimi konusundaki zorlukların belirlemesi ve çözümlerin tartışılması amacıyla çok disiplinli ağlar ve platformlar oluşturmakta ve farklı disiplinlerden ve alanlardan teorik ve pratik katkıları bir araya getirmektedir. Yazarlar, başka bir yerde yayınlanmak üzere gönderilmemiş orijinal ve yayınlanmamış araştırmaları sunmaya davet edilmektedir. Gönderilen makaleler çift kör inceleme sürecinden geçecektir.

Kongrenin ana teması “İnsani Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi” olup kongre konuları bu tema ile sınırlı olmayıp lojistik ve tedarik zinciri yönetimi kapsamında her konuda bildiri kabul edilmektedir. Kongre web sitesine aşağıdaki linkten ulaşılabilir. 

http://lmscm2021.gantep.edu.tr/index.php

Kabul edilen ve sunulan tüm bildiri özetleri, kongre kitabında yayınlanacak ve seçilen tam metin bildiriler, isteğe bağlı olarak, LMSCM2021'in seçilen aşağıdaki dergilerin özel sayılarına iletilecektir:

  • Sigma Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dergisi (E-SCI)
  • International Journal of Optimization and Control: Theories & Applications (Scopus, EBSCO, TR-Dizin)
  • Mühendislik Bilimleri ve Tasarım Dergisi (TR-Dizin)
  • Gaziantep Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (TR-Dizin)
  • International Journal of Pure and Applied Sciences (DOAJ)
  • Uluslararası Endüstri Mühendisliği ve Yöneylem Araştırması Dergisi
  • Taşımacılık ve Lojistik Dergisi
  • Türk Operasyon Yönetimi Dergisi
  • LODER Lojistik Dergisi

Kongrede görüşmek dileğiyle.

Saygılarımızla,

Eren ÖZCEYLAN, Gaziantep Üniversitesi, Kongre Eş Başkanı

Mehmet TANYAŞ, Lojistik Derneği (LODER), Kongre Eş Başkanı

 

 

 


İlgili Görseller
LODER Haberler 99LODER Haberler 99LODER Haberler 99

Eğitimlere Katılmaya Hazırmısın ?

Uzman kadromuz ile sizlere lojistik ile ilgili eğitimler

EĞİTİMLER