V. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi 2016 99
 • V. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi 2016
 • 26.05.2016 09:00 Kongre
 • V. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi 2016 Mersin’de gerçekleştirildi.

  Dünya üzerinde her geçen gün küresel mal ve hizmet hareketi artmaktadır. Günümüz piyasa koşullarında firmaların rekabet güçleri maliyet üstünlüklerinden ziyade mal hareketi, malın pazara en kısa sürede sunulması ve müşteri memnuniyeti gibi faaliyetlerindeki başarılarından kaynaklanmakta ve bu durum işletmeler açısından lojistik ve tedarik zinciri yönetiminin önemini her geçen gün artırmaktadır.

  Daha önce sırasıyla Konya, Aksaray, Trabzon ve Gümüşhane’de düzenlenen Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi’nin beşincisi 26-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında TOROS Üniversitesi, Lojistik Derneği (LODER) ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) işbirliğiyle Mersin’de düzenlenmiştir.

  Kongrenin temel amacı; Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimiyle ilgili sorunların çözümüne yönelik konuları sorumluluk bilinci içerisinde enine boyuna tartışarak çözüm önerileri sunmaktır. Bu doğrultuda kongrenin ana teması ise “Karma Taşımacılık, Doğu Akdeniz’de Lojistik” olarak belirlenmiştir.

  Yapılacak oturumlar ve panellerde; akademisyenler, lojistik hizmet alan firmalar (üretici, toptancı, perakendeci…), lojistik hizmet veren firmalar (nakliye, lojistik, depo..), meslek örgütleri ve lojistikle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği olanakları araştırılacak ve uygulamada karşılaşılan sorunlar tartışılarak çözüm önerilerinde bulunulmuştur. Ayrıca, alanında uzman kişilerin davetli konuşmacı olarak yer aldığı paneller, lisansüstü tezlerin tartışıldığı özel bir oturum ve lojistik bölüm başkanları toplantısı gerçekleştirilmiştir.
 • Mersin

 • Etkinliğe Katılmak İstermisiniz ?

  Adınız soyadınız ve eposta adresinizi yazarak etkinliğe dahil olabilirsiniz.

Eğitimlere Katılmaya Hazırmısın ?

Uzman kadromuz ile sizlere lojistik ile ilgili eğitimler

EĞİTİMLER